Renowacja fresków
Żeby dokończyć prace i udostępnić ich efekty wszystkim zainteresowanym zawiązała się społeczna grupa fachowców, społeczników, osób prywatnych, które wspomogą swoją aktywnością, profesjonalizmem i własnym czasem całe przedsięwzięcie. Będą też gromadzić środki na sfinansowanie renowacji. Przywróćmy dawną artystyczną świetność temu miejscu w Kłodzku!
Koordynatorką działań jest Henryka Szczepanowska, nr tel. 660 066 974.
FRESKI
Mniszki Klaryski od Wieczystej Adoracji Klasztor
57-300 Kłodzko, ul. Łukasińskiego 34
PKO Bank Polski Oddział I w Kłodzku
Nr Rachunku 09 1020 5112 0000 7402 0055 4154
KOD SWIFT : BPKOPLPW
Kłodzki skarb kultury
W czerwcu 2015 roku wnętrza klasztoru i kościoła stały się miejscem ważnych odkryć w dziedzinie sztuki malarskiej. Wstępne badania udowodniły, że zachowały się tutaj malowidła ścienne, datowane na przełom XVII i XVIII wieku i reprezentujące bardzo wysoki poziom artystyczny.
Odkryto:
1. kaplica św. Antoniego, fragment pilastra na ścianie wschodniej. Stan w trakcie badań odkrywkowych nawarstwień ściennych. Widoczna odkrywka ukazująca zachowane pierwotne malowidło wykonane w 1765 r.
2. kaplica św. Antoniego, fragment zachodniej ściany arkady w przejściu między nawą a kaplicą. Stan w trakcie badań odkrywkowych nawarstwień ściennych. Widoczna odkrywka ukazująca zachowane pierwotne malowidło wykonane w 1765 r. oraz pozostałości wcześniejszej dekoracji malarskiej, prawdopodobnie z ok. 1697 r. (?).
Freski w Kłodzku
Dzisiaj w Kłodzku goszczą reporterzy stacji TVN24, powstaje materiał na temat fresków odkrytych w kościele pw. śś. Jerzego i Wojciecha przy Klasztorze Sióstr Mniszek Klarysek od Wiecznej Adoracji (ul. Łukasińskiego).
Relację z Kłodzka można śledzić do godz. 15.00 w TVN24.
Przypomnijmy, w czerwcu 2015 roku wnętrza klasztoru i kościoła stały się miejscem ważnych odkryć w dziedzinie sztuki malarskiej. Wstępne badania udowodniły, że zachowały się tutaj malowidła ścienne, datowane na przełom XVII i XVIII wieku i reprezentujące bardzo wysoki poziom artystyczny.